פתיחת סתימות

סתימות הן גורם משבש שגרת חיים בכל מקום בו הן מתרחשות.

  • סתימה בכיור? לא תוכלו לשטוף פנים וידיים.
  • סתימה באמבטיה? לא תוכלו להתקלח.
  • סתימה בשירותים? לא תוכלו "להתפנות".

סתימות נוצרות מסיבות שונות ובדרגות קושי סתימה שונות ועל כן פתיחת סתימות אפשרית לעתים באופן עצמאי, אך במקרים רבים אחרים מוטב שתתבצע על ידי אינסטלטור מנוסה עם ציוד מקצועי ומבלי שייגרם נזק נוסף על הקיים.

פתיחת סתימות בכוחות עצמכם אפשרית אם יש ברשותכם פומפה ו\או נוזל לפתיחת סתימות. שילוב של השניים יעזור בפתיחה של סתימה קלה יחסית ו\או כזו המתרחשת קרוב לפתח הניקוז ולא בעומק הצינור עצמו.

כאשר מדובר בסתימה עמוקה של גורם זר ו\או קשה הגורם להיווצרות שלה, רצוי כי את הטיפול בבעיה יבצע אינסטלטור.
לאינסטלטור מקצועי יש ציוד המאפשר לו לזהות במהרה את מיקום הסתימה ואת הגורם לה. בדרך זו קל יותר להחליט אילו אמצעים יהיו היעילים ביותר לפתיחה מהירה ומוצלחת של הסתימה.

פתיחת סתימות על ידי אינסטלטור תבוצע במרבית המקרים באמצעות החדרה של משחולת לעומק הצנרת ודחיפה או לכידה ומשיכה של הגורם לסתימה.
אמצעי נוסף ולעתים משולב עם זה הקודם הוא באמצעות נוזל כימי המיועד לכך, כזה שמרוכז הרבה יותר מהנוזל הבסיסי שאולי רכשתם בסופר השכונתי. הנוזל ממס את הגורם המגיע עימו במגע, אותו אחד הגורם לסתימה, וכך היא נפתחת.

במקרים קיצוניים ישתמש האינסטלטור בביובית בעלת כוח שאיבה רב, המתחברת עם צינור אל הצנרת הסתומה ומבצעת שאיבה חזקה של כל מה שמצוי ועלול לגרום לסתימה שלה. 

סגירת תפריט