אחזקת מערכות סולריות

מערכות סולריות לחימום מים לקליטה וניצול אנרגיית השמש הן מערכות ידידותיות לסביבה ונכס איכותי לכל משתמש בהן. היעילות שלכן גוברת ככל שאיכות המערכת טובה יותר ובנוגע לכל רכיב ורכיב: פאנלים סולאריים, ממירים, חומרי קונסטרוקציה ועוד. כמובן שגם הליך התקנה מקצועי ונכון יתרום לתפקוד טוב יותר של המערכת ולשרידות שלה לאורך שנים רבות.

כיצד מתחזקים מערכות סולריות?

אחזקת מערכות סולאריות דורשת טיפול על בסיס קבוע ותחזוקה שוטפת של אנשי מקצוע. חשוב לשים לב לכל פרט במערכות ולתת מענה לכל בעיה אפשרית ולהקדים תרופה למכה.

בין הפרטים הדורשים תחזוקה שוטפת:
ניקוי פאנלים סולריים:
ניקוי על בסיס קבוע של הפאנלים הסולריים יבטיח עבודה תקינה שלהם ותפוקת חשמל מירבית שתנוצל בזכות כך.

תחזוקה כללית: תחזוקת הגג וניקיון שלו, גיזום צמחיה בקרבת המערכת, חיזוק ברגי קונסטרוקציה וכדומה יבטיחו מניעה של הפרעות לא הכרחיות לתפקוד המערכת ועבודה רציפה ותקינה שלה.

בדיקות חשמל וממירים: בדיקות חשמל לפאנל, לכל סטרינג ולכלל המערכת, ניקוי סביבת הממירים והפילטרים בממירים יבטיחו מערכת תקינה ופעילה.

אחזקת מערכות סולאריות צריכה להיות על בסיס קבוע ושוטף. לא מדי יום ביומו אך עם לוח זמנים קבוע ברמה חצי שנתית או שנתית וביקורות תקופתיות לטיפולים, בדיקות וניקוי השטח מכל דבר העלול לגרום נזק או פגע באיכות העבודה של המערכת.

אחזקת מערכת סולארית חשוב שתתבצע על ידי מי שזהו עיקר עיסוקם והם בעלי ידע וניסיון רב בהתקנה ותחזוקה של מערכות שכאלו לאורך שנים.

סגירת תפריט